Aralarında Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Psikolojik Danışman, Diyetisyen, Çocuk gelişimi, Fizyoterapistlerin bulunduğu çok sayıda genç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında çeşitli nedenlerden ötürü boş kalan kadrolar konusunda taleplerini dile getirdi.

Yaşanan mağduriyetlerden ötürü sıkıntılı bir süreç geçirdiğini aktaran gençler taleplerini şu şekilde aktardı.

“2019/ 6 ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sözleşmeli Personel Alımı” kapsamında ‘Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Diyetisyen, Çocuk gelişimi, Fizyoterapist’ bölümlerine 2313 kadro ayrılıp tercih sonuçları 6 Aralık’ta sonuçlanmıştır.

• Sağlık Bakanlığı’nın 2019/7, 2020/4 ve 2020/5 atamalarında kılavuzda “2019/& atamaları gerçekleştirilen ancak göreve başlamayan adaylar tercih veremez” maddesi bulunmaması, ilgili Bakanlıklar arasında personel alımlarında koordinasyonun sağlanamaması sebebiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atanan adaylar Sağlık Bakanlığı’na tercih vererek 350’si sosyal çalışmacı olmak üzere çeşitli alanlarda yaklaşık 1000 kişilik kadronun yanmasına sebep olmuştur.

• Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan işsizlik konusunda yeterli düzeyde kadro açılmasına rağmen, Bakanlıklar arasında koordinasyon kurulamaması ve bürokratik sürecin yavaşlığı nedeniyle yanan kadrolar sonucunda birçok genç istihdam fırsatını kaçırmıştır. Bu kaçan fırsat, bakanlıklardan hizmet bekleyen başta kadın, yaşlı ve çocuklar olmak üzere tüm toplumu mağdur etmiştir.

• Sonuç olarak bizler KPSS 2018 P3 puanlarımızı kullanarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının boş kalan kadroları için ek atama talep etmekteyiz.”

 

Umuyoruz ki, AÇSH Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK bu çağrıya kayıtsız kalmayarak, hem istihdam hem de halkımızın hizmete ulaşmasının öneminin vurgulandığı bu günlerde gençlerin taleplerini kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ALO 183 NEDİR?

Çocukların ihmal ve istismarı, kadına yönelik şiddet gibi konulardaki ihbarları değerlendirmek, acil…

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS 2020/5 SOSYAL ÇALIŞMACI KADROLARI

ŞEHİR KURUM ADI POZİSYON SAYISI ADANA DR.EKREM TOK RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI…

Üniversite hastanelerine 14 bin 500 kadro

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversite hastanelerine 5 bin…

Psikologların haklı isyanı: Psikolojide Mesafe Olmaz!

İstanbul Üniversitesi’nin açık öğretimle Psikoloji Bölümü eğitimi kararına hızlı bir reaksiyon gösteren…