Bugün, milletçe İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 99. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Üzerinde özgür ve bağımsız olarak yaşadığımız yurdumuza kasteden düşmanlara karşı büyük bir azim, inanç ve fedakârlıkla kazanılan kurtuluş mücadelemiz, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un coşkulu mısralarıyla İstiklal Marşında ebedileşmiştir.

Tarihten silinmek istenen bir milletin, hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşımız, milletimizin gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde dile getirmektedir. Milli mücadelenin en zor döneminde bu eşsiz eser, halkımıza büyük cesaret ve moral vermiş, milletimizin şahlanışının timsali olmuştur.

İnanıyoruz ki, Türk Milletini meydana getiren bireyler olarak bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu gönül birliğini dinmez bir coşkuyla sonsuza dek koruyacak,  İstiklal Marşımızda ifade edilen ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi, daha refah dolu bir gelecek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyor, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

SOSYAL İNCELEME RAPORU ÖRNEĞİ

  SOSYAL İNCELEME RAPORU (KIRSAL ALANDA SOSYAL ÇALIŞMA)   RAPOR TARİHİ        :…

SED Konusunda Sosyal İnceleme Raporu Örneği-1

SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK HİZMETİ (SED) SOSYAL İNCELEME RAPORU                                             KURUM/KURULUŞ                      :…

PLANLI MÜDAHALE SÜRECİ NEDİR?

Planlı müdahale süreci; müracaatçı ile temas kurulan ilk andan planlanan, müracaatçının içinde…

SOSYAL HİZMET MÜDAHALE PLANI ÖRNEĞİ-1

PLANLI DEĞİŞİM SÜRECİ GRUP ÇALIŞMASI RAPORU   KURUMU   : Çocuk Koruma İlk…