İstanbul Üniversitesi’nin açık öğretimle Psikoloji Bölümü eğitimi kararına hızlı bir reaksiyon gösteren psikologlar, kararın durdurulması adına gerek sosyal medyada gerekse kamuoyunu bilinçlendirme noktasında çeşitli girişimlerde bulundu.

Konuya ilişkin alanın uzmanları, akademisyenler ve öğrencilerden tepki açıklamaları gelmeye devam ediyor. Tepkiler Türk Psikologlar Derneği’nin de öncülüğüyle sosyal medyada bir kampanyaya dönüştü. Her gün değişen hashtaglere  bilim insanından siyasetçisine, sanatçısından yazarına kadar pek çok isim de destek verdi.

Türk Psikologlar Derneği ise “Değerli meslektaşlarımız ve kamuoyu, psikolojinin açıköğretime açılmasının iptaline dair talebimiz duyulana kadar tüm gayretimizle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Doç. Dr. Okan Cem Çırakoğlu “Psikologlar insan kaynaklarından kreşe, cezaevinden medyaya her alanda bilimsel temeller üzerine inşa edilmiş, etik ilkelere bağlı olarak çalışır. Gereken bilgi, tutum ve yaklaşımı da sınıfta öğrenirler” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ALO 183 NEDİR?

Çocukların ihmal ve istismarı, kadına yönelik şiddet gibi konulardaki ihbarları değerlendirmek, acil…

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS 2020/5 SOSYAL ÇALIŞMACI KADROLARI

ŞEHİR KURUM ADI POZİSYON SAYISI ADANA DR.EKREM TOK RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI…

Üniversite hastanelerine 14 bin 500 kadro

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversite hastanelerine 5 bin…

Arefe Günü ve Bayramda Açık Olacak İşletmeler

Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında market, bakkal, manav, kasap…